تاکتیک اصناف برای ندادن مالیات لو رفت/30 درصد جریمه مالیاتی

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: آن دسته از فعالان اقتصادی که از کارت به کارت به جای کارتخوان استفاده کنند، علاوه بر مالیات، ۳۰ درصد هم جریمه غیر قابل بخشش می شوند.

  محمد برزگری دقایقی قبل در برنامه زنده شبکه خبر درباره جریمه مالیاتی ۳۰ درصدی اصنافی که از کارت به کارت به جای کارتخوان استفاده کنند، اظهار کرد: این جریمه مالیاتی در ماده ۱۹۲ قانون مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده است.

وی افزود: هر فعال اقتصادی که کتمان درآمد یا فعالیت داشته ولی پرونده مالیاتی نزد سازمان امور مالیاتی نداشته باشد و در عین این کتمان درآمدها برای سازمان امور مالیاتی احراز شود، علاوه بر مالیات‌های متعلقه، ۳۰ درصد جریمه غیر قابل بخشش در انتظارش خواهد بود.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: علاوه بر این، جرایم دیگری هم در قانون آمده است؛ ولی جریمه ۳۰ درصدی، به درآمدهای کتمان شده مترتب می‌گردد.

وی ادامه داد: از ساعت ۱۴ امروز شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰، سامانه سازمان امور مالیاتی صرفاً برای ورود مؤدیان مالیاتی و تشکیل پرونده الصاق کارتخوان آنها به پرونده مالیاتی‌شان فعال می‌گردد.

برزگری خاطرنشان کرد : به محض وصول و دریافت تقاضاهای مؤدیان مالیاتی، پرونده آنها تشکیل و امکان فعال شدن کارتخوان ها به بانک مرکزی ارسال می‌گردد.