? چگونه از تراکنش های بانکی خود در سازمان امور مالیاتی دفاع کنیم

✍️ممکن است جزو اشخاصی باشید که برای تراکنش های بانکی به سازمان امور مالیاتی احضار شده‌اید و یا شاید احضار بشوید. طبیعی است که باید بتوانید توجیه کافی و صحیحی برای تراکنش های بانکی خود داشته باشید اما واقعیت این است که قانع کردن اداره امور مالیاتی به‌ هیچ‌ عنوان کار ساده‌ای نیست.

✍️برای اینکه بتوانید پرونده مالیاتی خود را به‌سلامت از اداره مالیاتی عبور دهید، باید ضمن آگاهی و تسلط کافی به قوانین و ضوابط مالیاتی در اینخصوص از جمله بخشنامه مورخ ۳۱/ ۱/ ۱۳۹۹ در خصوص نحوه رسیدگی به تراکنش های بانکی، تجربه کافی در این زمینه نیز داشته باشید. بدیهی است که چنین فرضی برای یک فرد عادی امکان پذیر نبوده و بهترین راه برای این کار، مراجعه به یک مشاور مالیاتی توانمند است.

?شاید مشاور مالیاتی هم به تنهایی نتواند از پس این کار برآید ، چراکه واریزی ها به حساب شخص شما بوده و لازمه تنظیم لایحه از ناحیه مشاور، ارائه توضیح لازم در خصوص تراکنش ها از جمله واریزی ها بوده است.

?کار سخت حتی برای مشاور ، تراکنش های واریزی به حساب بانکی متصل به کارتخوان خواهد بود، البته واریزی از طریق کارتخوان و نه واریزی های نقدی و یا انتقالی و … به این نوع حساب ها، چرا که برای این واریزی ها می توان دلایلی پیدا کرد.